Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie w Krakowie

21 marca, 2020 godz: 10:00 am - 22 marca, 2020 godz: 1:00 pm

Drodzy sympatycy, przyjaciele, członkowie Wspólnoty Chrześcijan,

Ze względu na ograniczenia dotyczące życia społecznego, związane z Koronawirisem, zaplanowany w Krakowie Obrzęd nie odbędzie się. W tej chwili jednak nie miejsce jest najważniejsze, a fakt że Obrzęd będzie celebrowany i jako gmina możemy w nim duchowo uczestniczyć.

Jutro, w sobotę 21 marca, o godzinie 10.00, Obrzęd Uświęcania Człowieka w języku polskim będzie celebrował w Darmstadzie Michael Gerasch. O tej samej porze w Ardez, w Szwajcarii, Marina Grieder będzie celebrowała w swojej kaplicy.  Ze względu na zakaz zgromadzeń Obrzęd odbędzie się bez obecnej fizycznie gminy.

Wszyscy, którzy chcą wziąć duchowy udział w Obrzędzie Uświęcania Człowieka, mogą w momencie rozpoczęcia celebracji w skupieniu złączyć się myślami. Nie ma jednej, określonej formy udziału. Jeśli macie swoje niedzielne rytuały jak czytanie ewangelii, kreda i innych modlitw, zróbcie tak. Może ktoś chce wewnętrznie przejść przez cztery części Obrzędu i przywołać je jak najwyraźniej w sobie (czytanie ewangelii, ofertorium, transsubstancjacja, komunia), może ktoś kultywuje jeszcze inne formy łączenia w momencie celebracji. Ważne jest, byśmy jako Wspólnota Chrześcijan w tym czasie byli razem.

Na ołtarzu jest obecnie kolor czarny (antypendium), kolor pasyjny. Czytaniem na sobotę jest jeszcze z ewangelii Łukasza rozdział 11. 14-36.

Na tym nie koniec. W niedzielę 22 marca o godzinie 9.00, Jarosław Rolka będzie celebrował Obrzęd Uświęcania Człowieka po polsku. Przed Obrzędem, o godzinie 8.45 odczyta tekst Niedzielnego Obrzędu dla dzieci. I w niedzielę także bądźmy razem myślami i medytacją i modlitwą razem. W niedzielę, tuż przed Obrzędem, możemy złączyć się myślami przez tekst medytacji wspólnotowej.

Życząc wielu dobrych sił i  światła Tego, który jest tragarzem życia tego świata, cieszymy się na nasze wspólnotowe spotkanie.

Szczegóły

Start:
21 marca, 2020 godz: 10:00 am
Koniec:
22 marca, 2020 godz: 1:00 pm

Miejsce wydarzenia

Waldorfska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Janusza Korczaka
Kazimierza Wielkiego 33
Kraków, Małopolskie 33-332 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *