Maj to miesiąc kwiatów.

Róże, maki, irysy, mlecze zwracają swoje kolorowe twarze ku niebu w oczekiwaniu na błogosławieństwo spływające wraz z promieniami Słońca, napełniając nasze serca poczuciem piękna i doznaniem wdzięczności za dary wiosny.

 

To właśnie przez to doznanie piękna możemy przekonać się o tym, że podobnie jak my, istoty ludzkie, także Ziemia ma dusze! I że tak jak nasze dusze znajdują wyraz w życiu naszych uczuć, objawiających się w rytmie naszych serc, w pulsie naszej krwi, w naszym oddechu – podobnie dusza Ziemi objawia się w biegunowych rytmach natury, w pulsie jej życia, w jej oddechu; we wschodzie i zachodzie Słońca;

w cieple dnia i chłodzie nocy; w otwierającym się o poranku i zamykającym o zmierzchu kwieciu; w kakofonii dziennej aktywności insektów i śpiewu ptaków, oraz w ciszy nocnej godziny.

 

To także przez ten ożywający w nas o tej porze roku zmysł piękna, możemy rozwinąć w sobie zdolność postrzegania tajemnicy Ducha Ziemi; Podobnie jak nasze dusze skrywają w sobie misterium naszego Ja – naszej Jaźni, naszego ducha wyłaniającego się z przybytku naszej samoświadomości, także wiosenne życie natury, z całym jej przepychem kolorów, zapachów, dźwięków i form prowadzi nas ku misterium Tego, który na zawsze złączył swoją boską istotę z przeznaczeniem Ziemi – ku tajemnicy Zmartwychwstałego, zawsze obecnego w sferze ziemi Chrystusa – ducha naszej planety.

 

Cieszmy się wiosną! Cieszmy się Zmartwychwstaniem i Wniebowstąpieniem Chrystusa! Bądźmy radośni jak majowe kwiaty, otwierając nasze zmysły i myśli na błogosławiący strumień Jego łaski, spływający w nasze dusze z ołtarza duszy Ziemi. Szukajmy chwil w których będziemy w stanie zsynchronizować bicie naszego serca, z biciem Jego serca; w których nasz oddech może być niesiony Jego oddechem, napełniającym życie natury nowym życiem; napełniającym nasze życie doznaniem piękna i radości; napełniającym nasze serca doznaniem wdzięczności za czas dany nam tu na tej Ziemi.

 

Tak, Niechaj Tak Będzie.

Rafał Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *