Okres Epifanii – trzecia niedziela

НИКОЛАЙ ИВАНОВИЧ КОЗЛЕНКО (СОНИК) „Słoneczne dzieciństwo”

 

επιφάνεια – Epifania, czas niezwykłych doznań, objawienia, olśnienia
 
Niezwykłe doznanie budzi się we mnie, moja osobista epifania, kiedy patrzę na bawiące się małe dzieci i widzę w nich… cudotwórców. Z łatwością przemieniają wodę w różne napoje, a lepkie błoto w świeże bułki. Malcy łapią promienie słoneczne na wystające z buzi języki, które pomagają im przemieniać świat wokół siebie i z naturalną radością dzielą się swymi cudami z innymi. One same są jeszcze całe zanurzone w cudzie.
A kiedy ja też zostaję obdarowana i trzymam piaskową bułkę w dłoni, to pytam się siebie – Dlaczego w niej widzę tylko garść piasku?
 
Wychodząc za próg dzieciństwa zostawiamy za sobą naturalny świat cudów. Do objawienia Siły, która działa w życiu małego dziecka, wiedzie teraz inna droga. Jako dorośli odkrywamy z czasem, że bułka może, co prawda pozostać bułką, ale podarowana w odpowiednim momencie, może być komuś cudem. A pełen życzliwości uśmiech pomiędzy pochmurnymi twarzami lub dzieci bawiące się na podwórku potrafią rozjaśnić świat i przywrócić sercu głęboką radość.
 
Takie chwile mogą nam pomóc na nowo z sił własnego wnętrza znaleźć nić jednoczącą nas z Tym, który ożywia siłę prawdziwej wyobraźni.
 
Wtedy może On działać w nas i przez nas. Wtedy możliwe jest znowu olśnienie, nasza osobista epifania.
 
Anka Kruczek
 
czytanie: Jan 2:1-11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *