Co? Gdzie? Kiedy?

Od niedzieli palmowej wiedzie nas nasza religijna chrystusowa droga przez kolejne dni i wydarzenia Wielkiego Tygodnia w słoneczną sferę Niedzieli Zmartwychwstania, rozpoczynającej czterdziestodniowy okres wielkanocny.

Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania będzie każdego dnia przynajmniej jeden z kapłanów odprawiał Obrzęd Uświęcania Człowieka po polsku.

Dla osób, które pragną przez medytacyjne skupienie i modlitwę przezwyciężyć   zewnętrzną ziemską przestrzeń i w duchu współuczestniczyć w drodze Słowa przez ofiarowanie, przemienienie i komunię podajemy godziny i miejsca Obrzędów wraz z przypadającymi na ten dzień czytaniami.

 

Niedziela Palmowa                5.4   Mat. 21,1-11                           9:00   JJJR      Witten

Wielki Poniedziałek               6.4   Mat. 21,18-22                        10:00  MGG    Ardez

Wielki Wtorek                        7.4    Mar. 12,13-34                        10:30  JJJR       Bochum

Wielka Środa                          8.4    Mat. 26,1-16                           9:00   MG   Darmastadt

Wielki Czwartek                     9.4    Luk. 23,13-32                         9:00  JJJR      Bochum

Wielki Piątek                          10.4    Jan 19,1-15                            9:00  JJJR       Bochum

Wielka Sobota                       11.4   Jan 19,16-42                            10:00  MGG      Ardez

Niedziela Wielkanocna         12.4   Mar.16,1-15                           8:30   MG    Darmstadt

Poniedziałek Wielkanocny   13.4   Mar.16,1-15                           10:00 MGG     Ardez

Chcielibyśmy zaplanowane na Wielki Czwartek i Wielki Piątek w Warszawie o godzinie 18:30 dwukrotne rozważania na temat katharsis i bezsilności Boga udostępnić wszystkim zainteresowanym jako „Gnostyczne live streming rekolekcje na youtoubie”. W najbliższych dniach podamy szczegóły i prześlemy odpowiedni link internetowy. W przyszłość planujemy w podobnej formie dalsze wykłady i kursy na tematy związane z życiem duchowym Wspólnoty Chrześcijan.

W nadchodzących dniach chcielibyśmy zebrać na podobieństwo ewangelii dwanaście koszy okruchów, ułomków chleba i podzielić się nimi z innymi. Każdy z was spotkał w ostatnich tygodniach z pewnością wiele słów, wierszy, obrazów bądź zdarzeń, które podniosły go na duchu dodając mu otuchy. Takiego pokarmu potrzebują nasze dusze, dlatego podzielcie się, proszę z innymi waszymi „okruchami-skarbami” i prześlijcie je na adres: jaroslaw_rolka@web.de 

Tylko jeden warunek to nie może być większe niż prawdziwy okruch, maksymalnie pół strony. A gdy wypełnione nimi zostanie dwanaście koszy to podzielimy się nimi z wami wszystkimi.

Dla tych zaś, którzy chcieliby w świątecznym okresie wielkanocnym pogłębić swoją wewnętrzną pracę istniej możliwość udostępnienia słów       hymnu-modlitwy wielkanocnej z liturgii Obrzędu Uświęcania Człowieka. Kto chciałby je otrzymać proszony jest o kontakt mailowy z Jarosławem Rolką jaroslaw_rolka@web.de   i podanie swojego adresu, aby otrzymać je w ciągu najbliższych dni zwykłą drogą pocztową.  

Serdecznie pozdrawiamy Was ufając sile duchowego skupienia i ciszy, która jest zdolna uzdrowić świat i przemienić ludzi   

Michael Gerasch  –    Marina Gschwind Grieder  –   Jarosław J.J. Rolka  

2 comments on “Co? Gdzie? Kiedy?

 1. Proszę napisać jakie warunki są przedstawiane mężczyzną żonatym,którzy są zaintersowani zostania kapłanami i biskupami.Jaka jest wasza Sukcesja Apostolska,mieszkam w Łodzi gdzie jest najbliższa parafia /kaplica/

  Michał Hazy

  1. Dzień dobry,

   Przepraszamy za późną odpowiedź. Niestety Wspólnota Chrześcijan nie ma jeszcze swojej siedziby i kapłana mieszkającego na stałe w Polsce. Spotykamy się systematycznie, raz w miesiącu z kapłanami przyjeżdżającymi do nas z zagranicy. Obecnie z powodu panującej pandemii, nasze spotkania są odwołane. Seminaria kapłańskie istnieją w Stuttgarcie, Hamburgu i Toronto. Zarówno płeć jak i stan cywilny nie mają żadnego znaczenia przy dopuszczeniu przyszłych kapłanów do święceń, liczy się indywidualny człowiek, jego powołanie i los. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i zapisania się do newslettera aby pozostać w kontakcie.

   Pozdrawiam serdecznie,
   Grzegorz Kozioł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *