Konferencja Wspólnoty Chrześcijan w Warszawie 24-26 listopada 2017

„Stoimy nie na końcu, lecz na początku Chrześcijaństwa”

Czy religia ma jeszcze jakiś sens? Co się stanie gdy nauka chrześcijańska pozbędzie się dogmatów a człowiek zacznie sam o sobie decydować? Dlaczego nie wystarczają nam tradycyjne formy życia religijnego?
 
Pionowy i poziomy charakter wspólnoty. Stare i nowe źródła życia religijnego. Nowa obecność Chrystusa wśród ludzi, w życiu ziemi i w sercu każdego człowieka. Nowa wrażliwość religijna. Chrześcijańskie kapłaństwo kobiet. Chrześcijańska medytacja i modlitwa.
 
Jakiej wspólnoty pragnie nowoczesny człowiek, a jakiej świat ducha? Po co współczesnemu człowiekowi wspólnota wyznaniowa? Jak powstaje wspólnota wolnych ludzi? Jaki sens ma życie kultowe w naszych czasach?
 
Na te oraz inne, także Państwa pytania będzie się starał odpowiedzieć kapłan Wspólnoty Chrześcijan, Jarosław Rolka, który uzyskał święcenia w 1994 roku i od tego czasu mieszka i pracuje w Niemczech. W 2007 roku został powołany do ścisłego kierownictwa Wspólnoty Chrześcijan i koncentruje się na wsparciu powstających wspólnot w obszarze środkowej i wschodniej Europy. Jarosław Rolka ma żonę i dorosłą córkę.
 
Niezależny Ruch Odnowy Religijnej – Wspólnota Chrześcijan – został założony w Szwajcarii w 1922 z inicjatywy młodych teologów protestanckich z pomocą austriackiego twórcy Antropozofii Rudolfa Steinera.
 
 
Program konferencji

24 listopada 2017, piątek

18:30 – Czy religia ma jeszcze jakiś sens? Co się stanie gdy nauka chrześcijańska pozbędzie się dogmatów a człowiek zacznie sam o sobie decydować? Znaczenie religii dla współczesnego człowieka. – wykład i rozmowa.

Miejsce: Klubokawiarnia Pożyteczna, Nowy Świat 58, Warszawa

25 listopada 2017, sobota

11:00 – Obrzęd Uświęcania Człowieka – Odnowiona Msza Święta
12:30 – Znaczenie i rola sakramentów – wykład i rozmowa

Miejsce: Studio Miód Malina, ul. Spokojna 7/3, Warszawa

17:00 – Sztuka wychowania do samodzielności. Wpływ religii na rozwój dziecka w wieku przedszkolno-szkolnym – wykład i rozmowa

Miejsce: Wolna Szkoła Waldorfska, ul. Wolność 2a

26 listopada 2017, niedziela

10:00 – Nabożeństwo świąteczne dla dzieci szkolnych do czternastu lat
11:00 – Obrzęd Uświęcania Człowieka – Odnowiona Msza Święta
12:15 – Sakrament Chrztu
12:30 – Poczęstunek i zakończenie konferencji

Miejsce: Studio Miód Malina, ul. Spokojna 7/4, Warszawa

Koszt uczestnictwa: wolne datki na pokrycie kosztów sali i kapłana

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *