Konferencja Wspólnoty Chrześcijan w Warszawie 24-26 listopada 2017

„Stoimy nie na końcu, lecz na początku Chrześcijaństwa”

Czy religia ma jeszcze jakiś sens? Co się stanie gdy nauka chrześcijańska pozbędzie się dogmatów a człowiek zacznie sam o sobie decydować? Dlaczego nie wystarczają nam tradycyjne formy życia religijnego?
 
Pionowy i poziomy charakter wspólnoty. Stare i nowe źródła życia religijnego. Nowa obecność Chrystusa wśród ludzi, w życiu ziemi i w sercu każdego człowieka. Nowa wrażliwość religijna. Chrześcijańskie kapłaństwo kobiet. Chrześcijańska medytacja i modlitwa.
 
Jakiej wspólnoty pragnie nowoczesny człowiek, a jakiej świat ducha? Po co współczesnemu człowiekowi wspólnota wyznaniowa? Jak powstaje wspólnota wolnych ludzi? Jaki sens ma życie kultowe w naszych czasach?
 
Na te oraz inne, także Państwa pytania będzie się starał odpowiedzieć kapłan Wspólnoty Chrześcijan, Jarosław Rolka, który uzyskał święcenia w 1994 roku i od tego czasu mieszka i pracuje w Niemczech. W 2007 roku został powołany do ścisłego kierownictwa Wspólnoty Chrześcijan i koncentruje się na wsparciu powstających wspólnot w obszarze środkowej i wschodniej Europy. Jarosław Rolka ma żonę i dorosłą córkę.
 
Niezależny Ruch Odnowy Religijnej – Wspólnota Chrześcijan – został założony w Szwajcarii w 1922 z inicjatywy młodych teologów protestanckich z pomocą austriackiego twórcy Antropozofii Rudolfa Steinera.
 
 
Program konferencji

24 listopada 2017, piątek

18:30 – Czy religia ma jeszcze jakiś sens? Co się stanie gdy nauka chrześcijańska pozbędzie się dogmatów a człowiek zacznie sam o sobie decydować? Znaczenie religii dla współczesnego człowieka. – wykład i rozmowa.

Miejsce: Klubokawiarnia Pożyteczna, Nowy Świat 58, Warszawa

25 listopada 2017, sobota

11:00 – Obrzęd Uświęcania Człowieka – Odnowiona Msza Święta
12:30 – Znaczenie i rola sakramentów – wykład i rozmowa

Miejsce: Studio Miód Malina, ul. Spokojna 7/3, Warszawa

17:00 – Sztuka wychowania do samodzielności. Wpływ religii na rozwój dziecka w wieku przedszkolno-szkolnym – wykład i rozmowa

Miejsce: Wolna Szkoła Waldorfska, ul. Wolność 2a

26 listopada 2017, niedziela

10:00 – Nabożeństwo świąteczne dla dzieci szkolnych do czternastu lat
11:00 – Obrzęd Uświęcania Człowieka – Odnowiona Msza Święta
12:15 – Sakrament Chrztu
12:30 – Poczęstunek i zakończenie konferencji

Miejsce: Studio Miód Malina, ul. Spokojna 7/4, Warszawa

Koszt uczestnictwa: wolne datki na pokrycie kosztów sali i kapłana

 

One comment on “Konferencja Wspólnoty Chrześcijan w Warszawie 24-26 listopada 2017

  1. Liebe Freunde der Christengemeinschaft in Polen.
    es freut uns ausserordentlich, dass die Vision einer Gemeinschaft in Warschau Fuss fasst. Wir denken oft an Euch und werden an Ostern in Warschau am Osterfest teilnehmen.
    Herzliche Grüsse
    Ruedi und Ursula Mauch, CH-7323 Wangs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *