Strona główna Wydarzenia - Wspólnota Chrześcijan Warszawa Religią dziecka jest świat – wychowanie chrześcijańskie na miarę naszych czasów

Religią dziecka jest świat – wychowanie chrześcijańskie na miarę naszych czasów

 
Serdecznie zapraszam na wykład Ulricha Meiera pt. „Religią dziecka jest świat – wychowanie chrześcijańskie na miarę naszych czasów”.
 
Ziemia i jej stworzenia czekają z utęsknieniem, aż ludzie okażą im szacunek i cześć. Pisał o tym już apostoł Paweł w Liście do Rzymian. Nawet małe dziecko w naturalny sposób żyje w religijnej więzi ze swoim otoczeniem. Jak my jako rodzice, wychowawcy i nauczyciele możemy pielęgnować i wzmacniać tę więź w latach dzieciństwa i młodości? Jakie znaczenie ma miłość do świata i do życia dla sposobu, w jaki my sami możemy być wzorem do naśladowania dla dzieci?
 
Ulrich Meier, urodzony w 1960 roku, absolwent szkoły waldorfskiej, dyplomowany pedagog, posiada ponad 30 lat doświadczenia w placówkach waldorfskich, prowadził liczne wykłady i kursy z obszarów pedagogicznych, kapłan we Wspólnocie Chrześcijan, żonaty, ojciec pięciorga dzieci, dziadek trojga wnucząt.
 

Data

paź 27 2023
Zakończone!

Czas

6:00 pm - 7:30 pm

Lokalizacja

Warszawa - Anin
ul. Alpejska 57, 04-628 Warszawa
Kategoria

Ostatnie wpisy

Kategorie

Dodaj komentarz