Niedziela Palmowa

Drodzy Przyjaciele Wspólnoty Chrześcijan w Polsce,
 

Nagie linie bezlistnych gałęzi i gałązek na tle szarego zimowego nieba tworzą martwy geometryczny wzór, przypominający gmatwaninę dróg i ścieżek, które urywają się niespodziewanie tam gdzie kończy się gałązka, w miejscu gdzie styka się twarda materia i lekkie przejrzyste powietrze.

W tej plątaninie drzewnych dróg powoli zaczynają płynąć uśpione soki, słychać skrzypiące dźwięki budzącego się życia, a na gałązkach widać świeże zgrubienia, pąki, z których wyłaniają się miękkie wierzbowe kotki – pojawia się radość z pierwszych znaków nowego życia, które wkracza w obszar dostępny naszym zmysłom.       

„Ogromny tłum zaś ludzi rozścielał płaszcze na drodze, a inni obcinali gałęzie z drzew i rozkładali je na drodze. (…) A kiedy wkroczył do Jerozolimy poruszyło się całe miasto” Mt 21, 1-11.

Jezus Chrystus wjeżdżający do Jerozolimy – budzi radość i poczucie głębokiej czci – jest początkiem wydarzeń nadchodzącego Wielkiego Tygodnia, których ukoronowaniem będzie spotkanie w ogrodzie nowego życia w kolejny niedzielny poranek.  

Rafał Duszyński

Czytanie  Mt 21, 1-11

 

Dodaj komentarz